Kimler yeni

 • ece
 • ABDULKADİR
 • Kadir Kaya
 • büşra
 • FLULFENIA

Bir zamanlar efendisinin evine her gün nehirden su taşıyan bir köle vardı. Köle boynunda taşıdığı bir sopanın iki ucuna birer kova asar, bu kovaları nehirden aldığı su ile doldurur ve eve getirirdi.
Ancak kovalardan birisi birkaç yerinden delinmiş eski bir kovaydı. Dolayısıyla, nehirde ağzına kadar doldurulan suyun ancak yarısını tutabilirdi eve kadar. Diğeri ise yep yeni ve sağlam bir kovaydı. Suyu hiç sızdırmadan taşırdı. Tam iki yıl bu böylece devam etti. Sucu köle nehirde iki tam kova dolduruyor, efendisinin evine geldiğinde ise geriye sadece bir buçuk kova su kalıyordu.

Sıradan bİr gn.Çocuklar yine servis otobüsleriyle gelmişlerdi.Birbirleriyle selâmlaşırken çıkardıkları neşeli sesler işitiliyordu.Sınıf defterime bir göz attım.Hiç o günkü kadar hazırlıklı hissetmemiştim kendimi.İyi bir gün geçirecektik , biliyordum, çok şey başaracaktık.Okuma masamızın çevresinde yerlerimizi aldık ve okuma dersimize başladık.Ypmam gereken ilk şey, ödev defterlerini kontrol etmekti.Sıra Troy'a geldiğimde tamamlayamadığı ev ödevini önüme doğru itti elinin ucuyla, başı öndeydi.Sağımda oturuyor, göz göze gelmemek için geri çekiyordu kendisini.Ödevine göz attıktan sonra , "Troy

Bundab bir kaç yıl önce devlet okullarında çalışan bir öğretmene büyük bir hastanede yatmakta olan çocukları ziyaret etme görevi verilmiş.Okuldan uzak kaldıkları dönemde derslerinden geri kalmamaları için çocukları çalıştırması gerekiyormuş.
Bir gün bir çocuğu ziyaret etmesi konusunda bir telofon almış.Çocuğun ve hastanenin adını verdikten sonra bu çğretmene şunlar söylenmiş:"Çocuklar sınıfta şimdi adları ve zarfları öğreniyorlar.Bu çocuğa yardımcı olursanız çok sevinirim.Derslerinde geri kalmasını istemiyorum."

Üç çocuğum var.En büyüklleri olan Paul erkek ve babasının adını taşıyor.Ailenin bebeği olan Theresa babasının kahverengi gözlerini ve saçlarını almış.
Eileen ortanca çocuğum.Benim ve Elieen Ann olan anneannesinin adını taşıyor.İlk kızım dünyaya geldiğnde ona Eileen adını verdim.
Eileen beş aylıkken bile bağımsızlığına çok düşkün olduğunu belli ederdi.Hiç birimiz besleyemezdik onu , reddederdi.Her şeyi bildiği gibi yapardı.

Mutfak alışverişi yapmaktan nefret ederim.Raflar arasında maraton koşuyormuş gibi koşturur,Noel döneminde alış-veriş yapmamak için elimden gelen herşeye yaparım.Beni sakın yanlış anlamayın.Noel'e bayılırım! Nefret ettiğim yalnızca mutfak alış-verişidir.
Tepesine kadar dolu alışveriş arabasının dizilmiş olduğu "yanlış" sıraya girdiğimdeki mutsuzluğumu gözünüzün önüne getirebiliyormusunuz.? Diğer sıralar santim santim yürürken ,benim girdiğim sıra hiç hareket etmiyordu. "Bir şey mi var?" Bu kadar beklemeye dayanmak zorunda mıyız?" yakınmaları başlamıştı çoktan.

Minnesota'da geçen çocukluk yıllarımda karpuza bayılırdım.Babamın arkadaşlarından Bernie sebze-meyve toptancısıtdı ve St.Paul' da büyük bir deposu vardı.
Her yaz karpuz çıkar çıkmaz Bernie bizi arar , babamla hemen Bernie' nin deposuna gider , yerimizi alırdık.Limanın köşesinde bir yere oturur, karpuzun sularının üzerimize akmaması için , iyice eğilerek yerdik karpuzumuzu , ayaklarımızı sallyarak oturduğumuz iskelede.

Thelma 75 yaşında olmasına karşın,yaşam dolu, capcanlı,bir insandı.Eşi öldüğü zaman çocukları bir "yaşlılarevine" yerleşmesini önermişlerdi.Thelma çocuklarının sözünü dinlemeye karar verdi.
Yaşlılar evine yerleştikten kısa bir süre sonra , Thelma her tür etkinliği yönetmeyi görev edindi, düzenlemele yapmaya başladı ve çok kısa bir zamanda sevilen bir insan oldu ve pek çok arkadaş edindi.

Diane Weinman katlanması çok güç bir şey yaşamış, 17 yaşında ki kızı Katie' yi bir trafik kazasında yitirmiş.Bu büyük acıyı yaşarken , kazadan sonra orada olan şerif yardımcısından bir mektup almış.Aldığı bu mektup hem kendisinin ,hemde eşinin yaşadıkları acıyı biraz olsun katlanabilir kılmış.
Bay ve Bayan Weinman,
Başınız sağolsun.Bu mekyubu size ergenlik döneminde iki kız , bir de erkek çocuk babası olduğum için yazıyorum .Birini yitirirsem bazı şeyleri bilmek isterdim.Ben de size bilmeniz gerektiğine inandığım şeylerden söz edeceğim.

John Todd Vermont eyaletinin Rutlege kentinde ço çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelmiş.1880' lerin başlarındaKillingswort köyüne taşınmışlar.John çok küçük yaşta hem annesini, hem de babasını yitirmiş.
Halalarından biri küçük John'u yanına almaya karar vermiş ve altı yaşında ki John'u almak üzere hizmetkârlarından Caesar'ı bir atla Killingswort'e göndermiş.Dönerlerken Casear'la John arasında şu konuşma geçmiş.
John:Halam orada mı?
Caesar:Elbette seni bekliyor.
John:Onunla birlikta yaşamaktan mutlu olacak mıyım?
Caesar:Oğlum, çok iyi ellerde olcaksın.

Babamın doğum günü kasım ayında olduğundan, yeni yaşını her zaman Şükran Günü'nde kutlardık.Yaşlılar evine gittiktan sonrada bu kural değişmedi.Yıllarla birlikta bu iki olyın yaşamımda çok önemli iki anlamı oldu.O gün babamın geleneksel doğum günü partisi yapılırdı ve yaşamımda babam gibi bir insan olduğu için kişisel şükranlarımı dile getirirdim.

Kızım Sara ile çok yakın arkadaştık.Ailesiyle birlikte yakındaki bir kentte yaşıyordu ve birbirimizisık sık görebiliyorduk.Birbirimizi göremediğimiz zaman da yazışıyor ya da telofonla konuşuyorduk.
Beni her aradığın da ,"Merhaba anneciğim,benim," derdi.Ona "Merhaba Ben'im ,bu gün nasılsın " derdim ben de.Mektuplarını genellikle "Ben" diye imzalardı.Zaman zaman onu aradığımda adıyla hitap etmez, kısaca "Ben" derdim.

Bir lisede antrenör olarak çalışıyordum.Çocukların maçları kazananilmeleri için elimden gelen her şeyi yaptum.Onlar h-kadar benim içinde önemliydi kazanmaları.
Fakat,hakem olrak görev yapyığım bir maçtan sonra yaşanan dramatik bir olay kazanmak ya da kaybetmek konusundaki görüşümü değiştirdi.New York'un New Rochelle bölgesinde New Rochelle ve Yonkers High takımları arasındaki basketbol maçınsda hakemlik yapıyordum.New Rochelle'in antrenörü Dan O'Brien, Yonkers'in ise Les Beck'ti.

Tren yolunun yanındaki evimizde geçen yıllara ve babama ilişkin pek çok anım vardır.Tam 20 yıl boyunca babamın yatak odasının tanından geçen tren sesini dinlerdik.Geceleri gece vardiyasında çalıştığı fabrikaya gitmek için rayların yanında beklerdi.
O gece onu yolcu etmek için bende yanındaydım.Yüzü asıktı.En küçük oğlunu asker almışlardı.Ertesi sabah 6:00 da o fabrikada kağıt kesma makinasının başındayken ben birliğime taslim olacaktım.

Mevsime göre çok sıcak bir gündü.Herkes sıcaktan fene halde bunalmıştı,dondurmacıda bir mola vermek en akıllıca iş olacaktı.
Elindeki parayı sıkı sıkı tutan bir küçük bir kız girdi dondurmacıya.Kız daha ağzını açmadan,görevlilerden biri kıza dışarıya çıkmasını dışarıdaki yazıyı okumasını söyledi.Küçük kız yavaşça çıktı dükkândan, arkasından da iri yarı bir adam.

Jayner Fisher 17 yaşındaki kızı Katie'nin Madison County genç hayvan satışlarının yapıldığı alana huysuz koyunlarını çıkarışını kaygıyla izledi.Şansı yaver giderse ,dünkü satışta düştüğü gibi düşmeyecekti.
Katia kanserle savaşıyordu.Aylardır dışarıya haiç çıkmamıştı.Hep hastanelerde,kemoterepi tedavisindeydi.Bu saışlara biraz para kazanmak umuduyla gelmişti ve eğleniyordu.Koyunundan ayrılmak pek kolay olmayacaktı,ama kilo başına dört paund alacağını öğrenince çokm heveslenmişti.Koyunu herkesin görebileceği bir şekilde gezdirdi ve açık arttırma başladı.

Başı önünde,gözleri yerde yürüdü.
Beni görünce konuşmaya başladı.
Kir,pas içinde,pejmürdeydi,
Hiçbir pıtıltı yoktu gözlerinde.
"Açım efendim,"derken ,
Çok kibardı

Ona "Hiç param yok,"dedim.
"Ama elimdeki yemek fişleriyle
size yiyecek bir şeyler alabilirim.
Evsiz barksız yaşlı adamla sessizce yüürüdük.
"Bana telofaon numaranızı verin," dedi.
"Param olunca öderim bu yaptığınızı"
Umutsuz bakışlaını gördüğüm gözlerine baktım.
Ona "Önemli değil," dedim."Hiç birşry ödemenizi istemiyorum"

Marketin tezgahları arsında dolaşırken,

Hiç unutamadoğınız bir Şükran Günü var mıdır?Benim en unutamadığım Şükran Günü ise bir Şükran Günü arifesidir.Kilisede yardımı alacal 10 ailenin adı vardı.Mahalle bakkalı jambon bağışlamış,yiyecek bankasından da şarküteri ürünleri gelmişti.Biz bu yiyecekleri paketlerken,çağrılmış olan aileler heyacanla alıcakları yiyecelleri bekliyodu.Pek çoğunun aylardır yedikleri en iyi şey olacaktı paketlerdeki yiyecekler.Ailelere yiyecek paketlerini verirken,eski bir pikapla bir aile daha geldi.Bir baba,anne ve üç çocuktan oluşan bu ailenin adı listemizde yoktu.Kilisenin yiyecek dağıttığını duyup gelmiş

Güzel bir gündü,
yolumun üzerindeki mezar taşlarına bakıyordum tek tek.
O sırada üzerindeki yazılar silinmiş,
o mezar taşını fark ettim.

Elimdeki çiçeklerle
babamın mezarın agitmeliydim hemen.
Ama kimin olduğu belli olmayan o mezarın başında
durmaktan alıkoyamadım kendimi.

Mezar taşının üzerinde güçlükle okunan tarih
şüphelerimi doğrğluyordu.
Üzerinde solmuş bir maviyle çizilmiş haçın bulunduğu
o taşın altında bir çocuk yatıyordu.

Ne kadar bencil bir anababaydı
çocuklarını tek başlarına bırakmışlardı.

İkinci sınıf öğretmenliği yaptığım bir ders yılının ortasında sınıfımıza yeni bir öğrenci geldi.Adı Daniel'di.Daniel sınıfımızın neşe kaynağı oldu.
Bir gün dersin bitiminde yanıma gelip,"Bayan Johnson," dedi."Eski öğretmenimden size bir not getirdim.Ama bu kağıda yazılı not değil,kafamın içinde".Sonra eğilip,"Size benim gibi bir öğrenciniz oldlduğu için ne kadar şanslı olduğunuzu söylememi istedi!".

Dişlerim berbat durumdaydı,artıkihmal edemezdim.Dişçi korkumu yenip,dişlerimiyaptırmaya karar verdişm.Fakat bunu nasıl yapacaktım?Üniversita ikimci sınıfa devam ediyordum ve bulduğum yarı zamanlı işlerle zar aor ayakta duruyordum.
Belki en kötü durumda oaln dişimle işe başlayabilirdim.Rehberde sarı sayfaları açtım ve yürüme mesafesinde ki ilk diş hekimini aradım.Sekreteri hemen gidebileceğimi söyledi.Kampüsten çıkıp,diş hekiminin muayenehanesine doğruyürümeye başladım acele acele.Ödemem gereken faurayı düşünürken ,dişimin ağrısını unutmştum.

Altı yaşındaki kızımın paltosunun ceplerini temizlerken,iki cebinde iki çift eldiven buldum.Ellerini ısıtmak için bir çift eldivenin yeterli olacağını düşünüp,kızıma ceplerinde neden iki çift eldiven taşıdığını düşünüp ,kızıma neden iki çift eldiven taşıdığını sordum"Uzun zamandır iki çift eldiven taşıyorum anneciğim,"dedi."Bazı ocuklar okula gelirken eldiven getirmeyi unutuyolar.Bende elleri üşümesin diye onlar için fazladan bir çift eldiven götürüyorum okula."

Yun Ok adındabir kadın dağlarda yaşayan bir ermişten yardım istemeye gitmiş.Bu ermiş yaptığı büyülerle ün salmış biriymiş.
Yun Ok ermişin evine girdiğinde,ermiş gözlerini şöminesinden ayırmadan ,"Neden geldin buraya ?"diye sormuş.
Yun Ok "ünlü ermiş,çok sıkıntıdayım.Bana bir büyü yap,"demiş.
"Evet,evet,bir büyü yap!Herkesin büyülere gereksinimi var!Hasta dünyamızı büyülürle iyileştire bilirmiyiz?"
"Ermiş,"diye yanıtlamış onu Yun Ok "bana yardım etmezsen onu tümüyle yitireceğim !"
Ermiş sonunda dinlemeye razım olmuş."Anlat derdini."

You are here

hikayeler

Error message

 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3694 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3695 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Undefined offset: 25 in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
 • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load() (line 3696 of /home/guzelsoz/public_html/modules/user/user.module).
Subscribe to RSS - hikayeler